Star Wars - Thrawn Ascendence: Chaos na vzestupu


Timothy Zahn

Úvodní kniha nové trilogie Star Wars o tajemném národu Chissů

Objevte Thrawnův původ v Chisské ascendenci v první knize nové epické trilogie z univerza Star Wars od autora Timothyho Zahna.

Za hranicí galaxie se rozkládají Neznámé oblasti: nezmapované a téměř neproniknutelné, plné skrytých tajemství a nebezpečí. Uhnízděna v jejich vířícím Chaosu spočívá Ascendence, domov záhadných Chissů a Devíti rodin, jež je vedou.

Mír v Ascendenci, majáku klidu a stability, je otřesen po útoku na chisskou hlavní planetu, po němž za sebou nepřátelé nezanechají ani jedinou stopu. Ascendence, vyvedená z míry touto troufalou akcí, pověřuje jednoho ze svých nejbystřejších vojenských důstojníků úkolem vymýtit neviditelné útočníky – osobu narozenou bez titulu, avšak adoptovanou mocnou rodinou Mitth, jež mu dala jméno Thrawn.

S mohutnou expanzní flotilou v zádech a pomocí své přítelkyně, admirálky Ar’alani, začíná Thrawn kousek po kousku shromažďovat odpovědi, které hledá. Ale zatímco proniká hlouběji do ohromných dálav vesmíru, jež jeho lid nazývá Chaosem, zjišťuje, že úkol, kterým byl pověřen, není takový, jakým se zdál.

A hrozba pro Ascendenci teprve začíná.

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr sci-fi
Počet stran 352
Datum vydání 12.04.2021
Formát 134x202 mm
Hmotnost 0,285 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Star Wars - Thrawn Ascendency: Chaos Rising
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lubomír Šebesta
EAN 9788025249208
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Timothy Zahn Timothy Zahn

Timothy Zahn


Timothy Zahn je autorem více než čtyřiceti románů, téměř devadesáti krátkých povídek a novel a čtyř sborníků krátkých povídek. V roce 1984 vyhrál cenu Hugo za nejlepší novelu. Zahn je nejznámější díky svým románům z prostředí Star Wars, kterých bylo prodáno přes čtyři miliony výtisků. Mezi jeho další knihy patří série Kobra, série Quadrail a série pro mladé čtenáře Dragonback. Zahn má bakalářský titul z fyziky z Michiganské státní univerzity a magisterský titul z Univerzity Illinois. Se svou rodinou žije na pobřeží Oregonu.

Zobrazit profil autora