Asterix - Latinské citáty a jejich výklad


Bernard-Pierre Molin

Latina zábavně s Asterixem a Římany

Nejslavnější z Galů (slavnější než Vercingetorix, historikové prominou) vděčí za část své slávy Římanům. Ano, bez těchto skvělých nepřátel by Asterix nemohl prožít tak velkolepá a napínavá dobrodružství.

A Římané mluvili latinsky, což neuniklo pozornosti autorů Asterixe, kteří protkali své příběhy latinskými citáty často z pera největších básníků antického Říma.

Za bezvýhradné podpory Julia Caesara a ve spolupráci s pirátem latiníkem přezdívaným Trojnožka nabízí tato knížka poutavý výklad těchto citátů, a to s asterixovským humorem a s láskou k latině.

Vy, asterixofilové bez rozdílu věku, kteří máte rádi jazyk a jste zvídaví, sapere audete, odvažte se vědět, jak říkali Horatius i Kant (i když ne ve stejnou dobu). A hlavně mementote ridere, nezapomeňte se smát, jak by jistě připodotkl sám René Goscinny.

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další tituly z řady "Asterix"

Detailní informace

Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.01.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,414 kg
Jazyk čeština
Řady Asterix
Původní název Astérix Les Citations Latines Expliquées
Původní jazyk francouzština
Překladatel Michal Lázňovský
EAN 9788025251195
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Recenze

lacultura.cz - Být chytrý jako Asterix a znát


...Poměrně drobná knížka v pevné vazbě nabízí 120 latinských citátů. Každému je věnována barevná dvoustrana – jednu zabírá latinský citát, český překlad a ilustrace použitá v Asterixovi; druhou pak krátký význam, autor výroku a historie jeho prohlášení....