Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Recenze: Star Wars - Galaktický atlas

Recenze: Star Wars - Galaktický atlas

18. 01. 2017

Přinášíme vám krásnou recenzi na Star Wars - Galaktický atlas. Pokud jste o knize neslyšeli, neváhejte si přečíst těchto pár řádků z čdbd , které napsala Tereza Vršková. Za její recenzi moc děkujeme, udělala nám radost! 

Nezbytná příručka každého fanouška Star Wars

Fanoušci vesmírné ságy Star Wars zažívají od roku 2015 skvělé období. Nejen že je teď čeká každé Vánoce nový film, ale díky rozšíření universa se na pulty knihkupectví objevuje více a více knih nebo komiksů. Kromě klasické beletrie nebo knih pro děti patří mezi nejzajímavější průvodce nejnověji i Galaktický atlas.

Galaktický atlas není rozsáhlá publikace, ale rozhodně stojí za pozornost a to nejen díky obsahu, ale i po grafické stránce. Jako každý správný atlas obsahuje především mapy a to mapy všech známých míst, planet a dalších významných událostí, které jsou pro vesmírnou ságu důležité. Hned v úvodu vám kniha ukáže mapu galaxie a její jednotlivé rozdělení. Následuje pak časová osa a charakteristika hlavních historických postav, které se objevily jak ve filmech, tak i v animovaných seriálech nebo v kanonických knihách. 

Převážná většina knihy se pak zaměřuje na podrobnou charakteristiku těch nejdůležitějších míst – planetám jako je hlavní město Coruscant, Geonosis, Mustafar, Kamino, Naboo, Tatooine a další. Zachycen je i průběh vesmírných bitev, které měly na dění v galaxii vysoký dopad – bitva o Endor, bitva o Yavin nebo Hoth. Každé planetě nebo bitvě je věnována dvoustrana popisující vývoj všech událostí s časovými údaji, vyobrazením všech důležitých účastníků, krátké, ale výstižné popisy a v případě bitev i podrobné plánky nebo bojové scény.

Z hlediska časové osy se kniha zaměřuje na všechny filmové epizody včetně nejnovějšího samostatného film Rogue One. I když kniha nepatří mezi nejobsáhlejší, obsahuje překvapivě velký zdroj informací. Kromě obsahu ale kniha zaujme i svým velkým zpracováním a celobarevnými ručně zpracovanými ilustracemi, které jsou opravdu vydařené už při prvním prolistováním knihy. Každá mapa, každá planeta i událost je jinak zobrazená a krásně odlišitelná od ostatních. Někde převládají městské zástavby, nekonečné uličky nebo nádherné budovy a někde je dána do popředí rozmanitost přírody.

Star Wars začínalo jako sci-fi film, o kterém si nikdo nemyslel, že to daleko dotáhne, a dnes už je tohle slovní spojení velkým pojmem. Je to smyšlený svět, který se rozrostl do neuvěřitelných detailů, a z pouhého příběhu jedné rodiny se záhy stalo něco, co obdivují a milují miliony lidí. Galaktický atlas je rozhodně povinností každého fanouška této vesmírné pohádky, který chce do tohoto světa nahlédnout hlouběji a mít přehled o všem, co by jako správný fanoušek měl znát.

Zprávy z redakce

16. 04. 2018

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost

Autorka bestsellerových Měsíčních kronik a románu Bez srdce Marissa Meyerová opouští pohádky a... [více]

19. 03. 2018

Novinky z redakce: pokračování Divotvůrce a další díl komiksu Thorgal

Kanadský spisovatel Sebastien de Castell zřejmě stvořil nový fenomén, který funguje i u nás.... [více]

Aktuality

06. 11. 2017

Nevíte si rady s výběrem dětské knihy? Poradí Egbot!

V záplavě knížek pro děti někdy není lehké se zorientovat a najít přesně tu pravou, která oslní... [více]

31. 08. 2016

Fanoušci Star Wars zpozorněte!

Už 8. října proběhne v Praze Star Wars Day. Minulý ročník probíhal přímo v Městské... [více]